World Of Beuty And Spa 2012

4. března 2012 v 13:09 | MKR II
World Of Beuty And Spa 2012

Měl jsem možnost být po dva dny přítomen na tomto pro mne zvlástním veletrhu. Díky pracovní nabídce jsem byl svědkem nemalému šílenstvi za honbou o zkrášlení sebe sama.

První a možná ne až tak překvapivá věc byla návštěvnost. Pokud by se mě někdo zeptal před týdnem jakou bych si odvážil hádat zaplněnost výstaviště, tak bych si představil malé hloučky lidi pomalu se loudající, mezi ospalými vystavovateli. Pro přibližení mužskému pokolení, bych návštěvnost přirovnal k velkému autosalonu, ale šilenějsi a ... Barevnější!

Ženy, dívky, dámy, silikonové barbie přes sebe šlapaly a narážely do sebe, když míjely náš stánek. Nabíraly plné hrsti levné kosmetiky a já jen překvapeně zjištoval jak málo toho vím o líčení. Moje představa, že žena má třeba jen rtěnku, řasenku a nějaký pudr byla nabouraná tisíci odstíny různých prazvláštních tužtiček, lepivými patlátky na rty, pestrobarevnými kulatými pudry na ani nevim co a ani nejlepši malířská firma nemá tolik odstínů barev co mají laky na nehty. A ženy je všechny poznají a dokaží odlišit...

Nemám nic proti zkrášlování. Trocha líčidel dokáže udělat z krásne dívky dívku s krásou hypnotizujici. Make up také zakryje nepěkné akné a podobné neduhy,ale nikdy z ne tolik pěkne dívky neudělá modelku. Nedokáže ubrat na nezdravé váze a podobně. Nedokázal jsem pochopit na co si mladá slečna, která měla dobrých sto kilo, uplé kalhoty a třpytila se zlatými doplňky kupuje dalši kilo šminek za dobrých 600 korun, když už má asi dobrého půl kila na obličeji! Když zaplatila, tak na mě lišácky mrkla a se zašustěním pytlíku od Mcdonaldu "ladně odtančila" pryč. A podobných zvláštností byla celá řada. Staré paní nakupovali pestrobarevné šminky, které jsem si nedokazal představit, že je někdy použijí. A tak dále. Ale ani to by mi nakonec nepřislo tak divné. Konec konců tohle jde videt i denně v centru.

To co se mi jeví jako největši zvláštnost je "krása". Už jen název veletrhu - Svět krásy a lázní... Být antický fylosof a někdo mi pověděl pouze tento název, tak si představím utopické zahrady Edenu a vody z nichž stoupá horká pára a podobně. Ale dnes, v Praze, v Letňanech je krása vyjádřena snahou o co nejdokonalejši vzhled, pěticentimetrovými umělymi nehty, na kterých je namalovaná pomalu střešní malba sixstinské kaple, nastříkaným umělým opálením, co nejvýraznějším líčením a nejlepe doplněné o přehršel blyštivých kamínků na nehtech počínaje na řasích konče a účesy tak podivnými a nevkusnými, že až smutno mi z toho bylo.

Pokud bych se měl dostat na určitý prazáklad věci, k pragmatickému jádru celého "zkrášlování". Z genetického hlediska si partnery vybíráme podle toho, jak náš instinkt usoudí, že bude silná genetická výbava našeho společného potomka. Není to úmyslné, a už vůbec ne vědomé. Je to přirozený proces výběru. Někdo to mylně nazývá vkus. Například někteří muži preferují blondýnky. I to může být charakteristické pro to, jaký je jeho idealní genetický protějšek - tudíž podvědomně ví, že je to tak spravné. Samozřejmě jsou to i dalši faktory jako například, výška, tělesná stavba, velikost poprsí,šířka pánve, tvar nosu a vůně. Vůně je jedna z mála věcí, které nám dle mého názoru naopak můžou napovědět při hledání partnera. Výsledky jedné studie ukázaly, že pokud žena dostane k přivoněni 10 mužských stejnou měrou propocených triček, tak aniž by ty muže předtím viděla, tak muž s genetickou výbavou pro ni nejlepší, jí zapáchal nejméně,nebo nejpřijatelněji. A tím se dostávám k tomu, že když si vybíráme voňavku, tak opět bezmyšlenkovitě volíme tu, která dokáže nějakým přirozeným způsobem podtrhnout náš přirozený pach a tím ho tak trochu zvýraznit.

A proč se tedy ženy a muži zkrášlují, nebo proč s tím vůbec začali? Jak je naznačeno výše v textu je to kvůli zalíbení se druhému pohlaví. Každý může namítnout, že je to kvůli tomu, aby se cítil lépe, nebo sebevědomněji, ale člověk je od přirody tvor líny a pokud by zkrášlování nemělo svůj smysl, tak to nikdo nedělá. Tím se dostávam k tomu co mě svrbí nejvíce. Budu ted´ mluvit z pohledu muže, protože přiznejme si to, muži se zase tolik nelíčí a nedělaji kvůli tomu veletrhy (ale k kvůli autům a motorkám ano - a jsme hrozní,my víme). Ukažte mi chlapa, který chce mít doma ženu, která mu neuvaři ani kávu, protože by si zničila svoje pěticentimetrové pomalované nehty. Nám se to nelíbí! Kdo z nás chce mít přitelkyni, kterou pohladí po vlasech a vzápjetí ho zasáhne sonická vlna jekotu o zničeném účesu. Nám se to nelíbí! Kdo z mužů si chce večer lehnout do postele s manželkou, která když se vrátí z koupelny, tak ji poznate jen podle hlasu a chvili v duchu rikate: Je tu cizi zenska...! Nám se to NELÍBÍ!

To co je ted povážováno za krásně, moderní a právě in bylo vytvořeno ženami, ne muži, kteří mají krásu ženy ocenit. Potom je tohle cele jen žeská zábava a v tom případě dobrá. Bavte se. Malujte se, lepte si na sebe kraviny, ale domů přijdte bez toho. My to nedokážeme ocenit, protože se nám to vážně nelíbí, a jestli budete chtít, aby muž byl spokojený, když přijdete domů, tak mu po příchodu ukažte prsa a bude klid :-D.

Ženy, dívky, dámy,lady a všechny něžná boží stvoření my vás chceme krásné, ale takové jaké jste doopravdy. Přirozené! Ne to co ze sebe dovedete udělat. My chceme aby jste byli po ránu roztomile rozcuchané, aby jste večer vypadali po práci stejne strašně jako my. I tak vás budeme nosit na rukou, ale budťe své a ne umělé. Ideál krásy neexistuje! Krása je ve vás, v nás. A nenechte si nechat nalepit umělé nehty, řasy a kdo ví co ještě. My z toho vážně odvázaní nejsme.

Michael Kottas Romanovsky II
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 4. března 2012 v 13:12 | Reagovat

:-)

2 Saline A. Saline A. | E-mail | Web | 4. března 2012 v 17:47 | Reagovat

Páni, musím říct, že jsi jeden z mála mužských autorů, u kterých jsem s radostí přečetla článek od začátku do konce a nenudila jsem se, ba se i zasmála (A neříkám to kvůli protekci od Kačky! :D). Tvůj článek mě vážně bavil ;) A jsem ráda, žes to takhle napsal, protože málokterý kluk, muž je ochotný narovinu napsat nebo říct, že se mu líbí přirozené dívky - většina svorně tvrdí, že se mu líbí modelkovské typy. Musím říct, že Kačka si našla vážně dobrého přítele! ;)

3 Michael Kottas Michael Kottas | 4. března 2012 v 20:34 | Reagovat

Moc díky :-). Váhal jsem, jestli si taky založit blog, protože nevím, jesti to někoho bude zajímat :D. A jen si tak trochu rýpnu, snad mi to odpustíš :D. Neznám ani jednoho kluka, který by řekl, že jeho iděál dívky je modelka, protože povětšinou jsou bud realisté a nebo naopak naooko skromní :D. Normální kluk by pravděpodobně řekl, že by chtěl štíhnou pohlednou dívku, která by ho měla ráda takového jaký je a přitom by byla sexy, ale přitažlivost je subjektivní záležitost, proto je těžké soudit. Je jasné, že když komukoli z mužského pokolení ukážete třeba fotku Megan fox, tak vám neřekne, že se mu nelíbí, protože by lhal, ale to neznamená, že jeho přítelkyně pro něj není krásná :-). A ruku na srdce, když uvidíš fotku vypracovaného, pohledného kluka - nechtěla bys ho :-D (po sexuální stránce, ne vztahové :-)). Ale máš pravdu, že valná většina by chtěla umělou barbie, než živou lady :-)[2]:[2]:

4 Saline A. Saline A. | E-mail | Web | 4. března 2012 v 21:02 | Reagovat

[3]: Já myslím, že si brzo najdeš velkou čtenářskou základnu, protože tvoje články jsou vážně čtivé ;)
Jen si rýpni, jsem zvyklá. :D No, myslím že je to taky hodně o lidech, se kterými se mluví. :) Já jak se spíš pohybuju v okolí těch sedmnáctiletých, osmnáctiletých, tak je určitě rozdíl v tom, co říkají oni a když přijdu do společnosti starších mužů, je fakt, že to bude asi hlavní problém. :)
A tak samozřejmě, že pohledný vypracovaný kluk by byl fajn... :D Ale když ho mít nebudu, svět se nezboří, protože hlavní je, že mi s někým bude dobře - všechno ostatní je už nepodstatné. :)

5 LoveShy LoveShy | Web | 9. března 2012 v 20:55 | Reagovat

Taky mě sem přivedla Káťa, ale jsem ráda, že jsem si článek přečetla, píšeš dobře :). Jen abych se vyjádřila. Souhlasím s tebou, i když jsem žena. Já sama občas nechápu, co to všechno na ten obličej existuje, je toho až moc a je to přehnaný.  Sama bych se nejradši ráno vzbudila, vstala a šla, ale nemůžu si to dovolit. Všichni kolem mě se pořád baví o přirozenosti, jak je důležitá a nejhezčí, ale mám opravdu ošklivou pleť a makeup je jediná má záchrana, jak vypadat přijatelně a trochu si věřit. Děsím se toho, kdy mě po odličení někdo uvidí nebo se vedle někoho probudím a budu mu připadat ošklivá. A to je pak trochu něco jinýho a nevím, co s tím. Mimo tohle ještě.. každý vnímá krásu jinak a někomu se líbí to a někomu zas tohle. Ty patříš mezi tu normální část lidstva, někomu se ale líbí umělost, vychrtlost, nepřirozenost. Sto lidí, sto názorů.

6 Jana Jana | E-mail | Web | 18. června 2014 v 14:24 | Reagovat

Já jsem se naučila pečovat o svou pleť až v Praze. Kosmetický salón Praha mě naučil, jak se nalíčit a být krásná http://www.fymc.cz/sluzby/kosmetika/

7 Jana Jana | E-mail | Web | 18. června 2014 v 14:25 | Reagovat

Já jsem se naučila pečovat o svou pleť až v Praze. Kosmetický salón Praha 9 mě naučil, jak se nalíčit a být krásná http://www.fymc.cz/sluzby/kosmetika/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama